SON DAKİKA
Hava Durumu

ALİ EKBER GENÇLİĞİNDEN KUDUS AÇIKLAMASI

ALİ EKBER GENÇLİĞİNDEN KUDUS AÇIKLAMASI

Haber Giriş Tarihi: 06.04.2024 09:07
Haber Güncellenme Tarihi: 06.04.2024 09:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberimvarsize.com.tr/
ALİ EKBER GENÇLİĞİNDEN KUDUS AÇIKLAMASI

2024 Yılı Dünya Küdüs Günü nedeniyle Körfez Muhammediye Camii Ali Ekber Gençliği tarafından bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasını, Muhammediye Camii İmamı Orhan Öz yaptı. Yapılan basın açıklamasında Filistin’in haklı davasında bütün Müslümanların vahdet duygusu içinde hareket emmesi gerektiği vurgulandı. Daha sonra dualar eşliğinde iftar yapıldı. Basın Açıklaması şu şekilde:

GÜNÜMÜZÜN KERBALASI

Bilindiği üzereRamazan ayının son Cuma günü Dünya Kudüs Günü olarak ilan edilmiş ve bu günde tertiplenen programlarla özelde İslam dünyasının ve genelde tüm halkların dikkati Filistin’indeki işgalci Siyonist rejim problemine çekilmek istenmiştir.

Batı dünyasının Filistin’e zorla yerleştirdiği Siyonist rejim bugün Amerika ve İngiltere’nin   sömürgeci projelerinin uygulayıcısı bir vekil güç olarak hem Filistin halkına , Başta Ülkemiz olmak üzere  bölge ülkelerine hem de bütün bir İslam dünyasına karşı kullanılmaktadır. Tarihi bir tecrübe olarak sabittir ki, bir ordu olarak tasarlanan ve buna göre donatılan Siyonist rejime yönelik direnç arttıkça bu rejimin gerçekleştirdiği katliamların boyutu da artmaktadır. Adeta günümüz kerbelasını yaşadığımız 7 Ekim sonrası katliamlar bunun en yakın ve en bariz kanıtıdır.

FİLİSTİNLİLERKARARLI

7 Ekim 2023’de Filistin’in onurlu halkı toplamda neredeyse yüz yılı bulan, Siyonist rejim altındaysa 70 yılı geçen terör, tehcir, katliam, aşağılanma, yok sayılma ve her türlü insanlık dışı eyleme karşı yeni bir mücadele hamlesi başlatmış ve buna Aksa Tufanı ismini vermiştir. Aksa Tufanı ile Filistin halkı direnişin her zamankinden daha kararlı, azimli ve fedakâr olduğunu ortaya koymuştur.

Aksa Tufanı ile tüm dünya neredeyse ikiye ayrılmıştır. Filistin halkının yanında olanlar ve Filistin halkının karşısında yer alanlar. Hükümetler söz konusu olduğunda, Amerika’nın başını çektiği Batı bloku bir bütün halinde Siyonist rejime destek verirken, diğerleri Filistin halkının haklı mücadelesini teyit etmiştir. Halklar ise dünyanın her yerinde aynı düşünce ve hissiyatta birleşmiş, Filistin halkının haklılığını ve mazlumiyetini, Siyonist rejimin ise vahşiliğini haykırmıştır. Bugün Filistin halkı tüm insanlığın ortak davası haline gelmiştir.

İSLAM DİNİ, HÜRRİYET DİNİDİR

Her sene idrak ettiğimiz, içten duygularımızı ve kardeşçe dayanışmamızı göstermek için bir fırsat bildiğimiz Kudüs Günü bu yıl tüm bu gelişmeler sebebiyle çok daha önemli bir misyona sahiptir. Müslümanlar olarak bizler, Kudüs Günü’nde ve sonrasında Filistin halkı ile dayanışmamızı kesintisiz ve artan bir ivme ile sürdürmekle vazifeliyiz. Tarihin bu dönemecinde üzerimize düşen en temel dini  sorumluluklardan  biridir.. Bu sorumluluğun bir gereği olarak, Filistin’i konuşmaya, anlatmaya, herkese açıklamaya devam etmeliyiz. Filistin’de yaşanan vahşeti perdeleyen, halkın dikkatinden kaçıran her şeye karşı dikkatli ve mücadele içinde olmalıyız. Filistin halkının mağduriyetini artıran ve Siyonistleri rahatlatan her türlü eyleme karşı birlik ve beraberlik içinde karşı durmalıyız. Her kimden gelirse gelsin ve yine hangi adla veya bahane ile yapılırsa yapılsın, Filistin’in haklı direnişine zarar veren her türlü eyleme itiraz etmeliyiz. Bunun Müslümanların asli vazifesi olduğunu asla unutmamalıyız zira İslam  “hak ve adalet peşinde olan mücahit insanların dinidir. Hürriyet ve bağımsızlık isteyenlerin dinidir. Mücadeleci ve sömürge karşıtı bir mekteptir.”

FİLİSTİN’İN YANINDA OLMALIYIZ

Biz, Körfez Muhammedciye Camii gençliği ve cemaati olarak, Kudüs’ü savunmanın dini bir vacibe ve vazife olmasıyla birlikte, vaat edilmiş topraklar adı altında,  Başta ülkemiz olmak üzere bütün bölge ülkelerini İsrail tehdidine karşı savunmak olarak görüyor ve Müslümanların üzerinde bileşerek vahdeti sağlayacağı en önemli simge olduğuna inanmaktayız.   Dünya Kudüs Günü’nde  bütün Müslümanlar olarak mezhep ve fırka ayrılığı gözetmeden üzerimize yüklenen dini  insani, vicdani, tarihi ve ilahi sorumluluğu yerine getirmemiz gerektiğini  kabul ettiğimizi ve mazlum Filistin halkının haklı davasını desteklemede kararlı olduğumuzu ilan ediyoruz. Tüm halkımızı ve yeryüzünün tüm vicdanlı insanlarını da bu tarihi anda sorumluluk almaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Muhammediye  Camii Aliekber gençliği

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.